درخواست مشاوره و تنظیم لایحه دفاعیه

سلام.بنده 3 سال پیش دو فقره چک را به دوستم دادم تا در مقابل سرمایه مورد نیاز به منظور سرمایه در گردش کارگاه بنده را تامین کند.اما بعد از گذشت مدتی و مراجعات مکرر بنده اعلام کرد که چکها در گاو صندوق مغازه اش بوده و چون با صاحب ملک مغازه اختلاف پیدا کرده صاحی مغازه کلید مغازه را تعویض کرده و دسترسی به چکها ندارد.این جرییا ادامه داشت تا روز موعد چک اول که برگشت خورد و چک دوم هم تاریخش یک هفته بعد بود نیز به همین صورت و متوجه شدم که چک ها رو خرج کرده بدون اینکه پشت چک رو امضا کنه.و طرف گیرنده چک حتی با وجود عدم موجودی چک رو به طرف اول بازنگردونده و اقدام کرده.بنده بعد از چند ماه از رای غیابی مطلع شدم و درخواست واخواهی و اعسار از هزینه واخواهی و در ادامه رد اعسار و تجدید نظر از اعسار واخواهی و در انتها مجبور به پرداخت هزینه واخواهی شدم و باز هم وخواهی رد و در نهایت در دادگاه تجدید نظر موفق به قبول رای واخواهی شدم که جلسه واخواهی روز شنبه 21ام میباشد و میخوام این جریان رو طی لایحه ای با استفاده از مفاد قانونی بیان و کنم و طرف اول رو بتونم برای توضیح به دادگاه بیارم.در ضمن بنده شکایت خیانت در امانت از طرف اول انجام دادم که منع تعقیب صادر شد. و شاهد هم در مورد جریان چک دادن خودم دارم.
یا اینکه یه وکیل تو جلسه شرکت کنه فقط شنیدم اگه وکیل بگیرم و در نهایت محکوم به پرداخت بشم درخواست اعسارم رد میشه چون میگن پول داشتم که وکیل گرفتم

وضعیت: بسته (دارای اعتبار برای حداکثر 2 پاسخ)
میزان حق المشاوره (برای هر پاسخ): 80,000 ریال
مهارت: مطالبه وجه چک
5 پاسخ
2,584 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۲۱:۱۵