شراکت و برگشت چک

سلام
من مبلغی رو از شخصی جهت سرمایه گذاری گرفتم حدود 45 میلیون که در همان زمان به بازار خراب خوردم و چکهای خودم در بازار برگشت خورد شخصی که پول رو به بنده داده بود از این موضوع مطلع شد و حدود 30 میلیون از این مبلغ رو بعد از 45 روز که پولش دست من بود پس گرفت حدود 15 میلیون پولش باقی موند ( البته از این 15 من سه عدد آیفون به ایشون داده بودم ایشون میگه سود پولش بوده توی این چند وقت حدود 6 ماه ) که متاسفانه من برشکست شدم مغازه رو جمع کردم و الان در بازار کارگری میکنم باز به ایشون گفتم بیا خورد خورد به ات بدم قبول نمیکنه و میگه تا قبل از عید ده تومن به من بده مابقیش بعد از عید به اش میگم من نمیتونم چون حقوق یه کارگر رو داریم میگیرم با خدادتومن بدهی حتی بقیه طلبکارام قبول کردن 300 تومن هر کدام ماهانه بگیرن ولی این قبول نداره و گفت میخواد اقدام کنه بده وکیل
الان چند سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید :
1- اینکه گفت یه هفته حکم جلب بنده رو میگیره وکیلش آیا به همین راحتی حکم جلب میتونن بگیرن چک حامل بوده ولی تاریخ توش ننوشته بودم ( چون اون شخص فامیل بود به اش اعتماد کردم و ننوشتن بابت ضمانت هستش ولی کل فامیل میدونن )
2- آیا این موضوع زندانی دارد چون من جهت شراکت و دادن سود به اش گرفته بودم و بعدشم واقعا کل اوضاعم خراب شد یعنی برشکست شدم
3- در صورت شکایت ایشون من چه راهکارهایی دارم ( آیا دادگاه هم یه جا از بنده میخواد یا قسطی قبول میکنن )
راه اثباط اینکه چک بدون تاریخ بوده چی هستش ؟ دادسرا خودش میتونه متوجه بشود ؟
یعنی ایشون با مراجعه به دادسرا حکم جلب من را میگیرن یا دادسرا به من مهلتی برای اثباط ادعای چک بدون تاریخ میدهد کلا مراحل به چه شکلی می باشد
چون ایشون گفت یک هفته ای حکم جلب میگیرد و من را زندانی میکند اینطوری که من تا بخوام حرفم رو اثباط کنم قضیه چی بوده چند ماه حبس باید بکشم یا اینکه قاضی با یه فیش حقوقی یا چیزی مهلت میدهد ؟
چون ایشون گفت یک هفته ای حکم جلب میگیرد و من را زندانی میکند اینطوری که من تا بخوام حرفم رو اثباط کنم قضیه چی بوده چند ماه حبس باید بکشم یا اینکه قاضی با یه فیش حقوقی یا چیزی مهلت میدهد ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مطالبه وجه چک
حوزه قضایی: تهران
4 پاسخ
2,536 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ۱۱:۵۴